WYJĄTKOWA NIEDZIELA U STASIA

Wszystko tu - „u św. Stanisława Kostki w Dolinie Cisów” - jest pierwsze. Wczoraj była inauguracja, a dziś, 22 września, została odprawiona pierwsza niedzielna Msza św. O. Proboszcz wybrał godzinę jedenastą. Przemawiała za tą godziną struktura młodej, nie tylko stażem, parafii. Godzina ta będzie jeszcze konsultowana z parafianami, ale wydawała się idealna, przynajmniej w odniesieniu do rodziców z małymi dziećmi.

I rzeczywiście tymczasową kaplicę przy Białostockiej 108 w Wasilkowie zapełnili młodzi rodzice z dziećmi. Dzieci czuły się tu doskonale. Mała Zosia, która kilka

dni wcześniej przyszła z mamą i od razu została wciągnięta do „pomocy” w upiększaniu kaplicy przez „duże” dziewczyny z WŻCH, dziś czuła się jak u siebie w domu. Podskakiwała, śpiewała i tańczyła pięknie ubrana, uśmiechając się do znajomych osób, z którymi niedawno coś nosiła, trzymała, asystowała. Czyż nie tak buduje się wspólnotę? Od małego, małymi kroczkami, które jednak zostają na zawsze w pamięci dzięki przyjaźni okazanej przez życzliwych i zainteresowanych ludzi.

Tak jak w dniu inauguracji o. Proboszcz i jego współpracownik - ks. kl. Łukasz - zaprosili wszystkich na „małe co nieco”. Być może będzie to już stały element niedzielnych Mszy św. Dużo zapewne będzie zależeć od samych parafian.

Początek na pewno był dobry, radosny, pełen nadziei, zapachu kawy i ciasta. My też tam byliśmy, swój wkład wnieśliśmy.

Chciałoby się zaśpiewać: „Przyjdźcie i skosztujcie, jak dobry jest Pan”.

WŻCH Magnificat, Białystok, 22.9.2019 r.