Z POZNANIA DO WILNA

We wspomnienie świętego Bartłomieja zawitała do Białegostoku pielgrzymka organizowana przez poznańską WŻCh. Dwadzieścia osób wyruszyło małym autokarem do Wilna nawiedzając po drodze różne miejsca pielgrzymkowe. Przyjezdnych Gości serdecznie powitała koordynatorka Białostockiej WŻCh Magnificat Jola Żero-Grochowska. Po podlaskiej obiadokolacji (zupa i pyzy z zakwaszonymi ogórkami), Jola oprowadziła ich po ciekawszych miejscach w Białymstoku. Towarzyszył pielgrzymom również o. Paweł Bucki SJ, już wkrótce proboszcz parafii św. Stanisława Kostki w Wasilkowie. Wśród zwiedzanych miejsc nie zabrakło Sanktuarium Miłosierdzia Bożego, domu zamieszkania i kaplicy związanych z ks. Michałem Sopoćko. Przemieszczając się ulicami naszego miasta pielgrzymi zachwycali się dużą ilością kwitnących słoneczników na rondach ulic i ciągnących się wzdłuż chodników różnorodnych łąkowych kwiatów. Zwieńczeniem długiego dnia były życzenia urodzinowe dla opiekuna pielgrzymki o. Darka Michalskiego SJ. Złożono je w Domu Jezuitów na Południowej. Życzenia uświetnił chóralny śpiew i doskonały tort.

Życzymy pielgrzymom z Poznania bezpiecznej drogi i polecamy się modlitwom u stóp Matki Miłosierdzia w Ostrej Bramie. Warto pamiętać, że w drodze do Wilna jest w tej chwili ekumeniczna piesza pielgrzymka z naszego miasta..

WŻCH Magnificat, Białystok, 24.8.2019 r.