U HALINKI - SPOTKANIE WAKACYJNE

Wakacje to okres, który sprzyja spotkaniom i wspólnemu spędzaniu czasu na łonie natury. Okazją ku temu było zaproszenie Halinki (ze wspólnoty podstawowej „ św.Ignacy”) do Sajenka -  pięknej osady położonej w centrum Puszczy Augustowskiej nad jeziorem Sajno. Jest to miejsce, gdzie Halinka chętnie wypoczywa ze swoją rodziną.

 Na jej propozycję spotkania, dnia 10 sierpnia 2019, odpowiedziały trzy Marzeny wraz z Jolą, która szczęśliwie dowiozła nas do celu swoją TOJOTKĄ. Na trasie podróży czekały nas miłe niespodzianki: wspaniała kokosowa kawa w Augustowie u Basi (przyjaciółka naszej Joli ), oraz spotkanie z naszą Matką w przepięknym Sanktuarium w Studzienicznej koło Augustowa. W czerwcu 1999 roku odwiedził je również nasz święty papież Jan Paweł II. Nieodparty urok tego miejsca zawsze przyciąga wielu pielgrzymów, których i tym razem nie brakowało.

W Studzienicznej przywitali nas serdecznie Halinka z mężem i córką. Wspólnie przeżytą Eucharystię zwieńczyło nasze spotkanie w Sajenku. Bardzo życzliwe przyjęcie gospodarzy, posiłek przy wspólnym stole na tarasie domku z widokiem na jezioro, sprzyjały "dzieleniu się życiem". Choć stół odkrywał przed nami nowe smaki lata,  to otaczająca natura była równie pociągająca i zachęciła do spaceru szlakiem Orła Białego po Puszczy Augustowskiej. W kontakcie z nauturą zawsze znajdziemy coś tajemniczego, a zarazem zaskakującego. Naszym wspólnym odkryciem było stado "rozkrzyczanego", dzikiego ptactwa wodnego przygotowującego się do lotu, a wkrótce pewnie do odlotu. Żal było i nam opuszczać to miejsce oraz tych, dzięki którym tu byliśmy.

U kresu wyprawy, zbliżając się do Białegostoku około godz. 20.00, powitała nas w Świętej Wodzie  Matka Bolesna zawsze z otwartym sercem oczekująca na swoje dzieci. Ucieszyliśmy się bardzo z możliwości wejścia do kościoła mimo późnego czasu. W otoczeniu pięknych kwiatów, krzyży i panującej ciszy wpatrzeni w twarz Matki wyrażaliśmy wdzięczność Bogu za doświadczenia, przeżycia dnia.

WŻCH Magnificat Białystok, 11.8.2019 r.