REKOROWERYMKA WŻCH

Z inicjatywy wspólnot WŻCH z Poznania i z Murowanej Gośliny odbyła się pierwsza Rekorowerymka, czyli pielgrzymka rowerowa połączona z rekolekcjami ignacjańskimi. Pielgrzymi szlak rozpoczęty w Pieniężnie zakończył się 13 lipca 2019r. w Białymstoku.

Msza św. dziękczynna odbyła się w Sanktuarium Matki Bożej Bolesnej w Świętej Wodzie, gdzie uczestnicy mieli bazę noclegową przez ostatnie dwa dni.

Do dziękczynnej Eucharystii włączyła się także Wspólnota Białostocka, która zaprosiła gości na ognisko i degustację lokalnych przysmaków. Staraniem Joli, Oli i Marzenki O., przy wsparciu innych członków i sympatyków, mogli spróbować sękacza, mrowiska i naszych wyrobów piekarniczych, nie wspominając o pieczonych na ogniu kiełbaskach i zapachu małosolnych ogórków. Kluczowe słowa duchowości ignacjańskiej, takie jak: „smakować”, „powtórka”, było słychać często przy stole i natychmiast „wprowadzane w czyn”.

Spotkanie było okazję do poznania nowych osób oraz posłuchania o tym, co wniosła w ich życie zakończona przed chwilą pielgrzymka.
Na pewno historia ostatnich dwudziestu lat Świętej Wody i barwnie przedstawiona przez Kustosza Sanktuarium - ks. Alfreda, urok tego świętego miejsca i braterskie spotkanie, znajdą się wśród doświadczeń godnych zapamiętania we wspomnieniach uczestników I Rekorowerymki. Dziękujemy Wam pielgrzymi za spotkanie i…do zobaczenia przy innej okazji.

WŻCH Magnificat, Białystok, 13. 7. 2019 r.