PIESZO DO KRÓLOWEJ RODZIN

Cztery osoby z naszej wspólnoty (Ewa, Kasia, Mirka) i jedna ze wspólnoty warszawskiej (Agnieszka) wzięła udział w XXIII pieszej pielgrzymce z  Białegostoku do Sanktuarium Królowej Rodzin w Juchnowcu.

Pielgrzymi mieli do pokonania około 15 km (z centrum Białegostoku) i ok. 10 z okolic Nowego Miasta oraz Kleosina. Po drodze był tradycyjnie postój w miejscowości Lewickie, gdzie pielgrzymi zostali serdecznie powitani. Mieszkańcy jak co roku częstowali pielgrzymów doskonałym ciastem własnej roboty i napojami.

Zwieńczeniem pielgrzymki była uroczysta Msza św. w Sanktuarium, przed ikoną przedstawiającą Matkę Bożą z Dzieciątkiem Jezus. Każdy mógł w niej powierzyć Matce Zbawiciela i Naszej Matce siebie i swoje intencje. Zwłaszcza te, z którymi wyruszył w drogę.

Od kilku lat w pielgrzymce idzie bp. Henryk Ciereszko, który także tym razem szedł z pielgrzymami i przewodniczył uroczystej sumie odpustowej.

Matka Boża zadbała o wszystko. Także o pogodę. Miało padać i wiać, a była piękna słoneczna pogodna z lekkim orzeźwiającym wietrzykiem. Parafia zadbała o to, aby pielgrzymi mogli bez trudu wrócić wyczarterowanymi autobusami do Białegostoku.

WŻCH Magnificat, Białystok, 7. 7. 2019 r.