Najbardziej popularną datą w Polsce obchodzenia imienin Bożeny jest 13 marca.

Bożena to imię pochodzenia starosłowiańskiego, oznacza obdarowana przez Boga lub dana od Boga. We Wspólnocie ,,KEFAS'' mamy również Bożenę. Jak Wielka Księga Imion mówi:

,,Jest szczerą i energiczną optymistką, zawsze bywa życzliwa i docenia każdego w swym otoczeniu, lubi jak wokół niej dużo się dzieje, a ludzie nie narzekają i nie marudzą" - taki też jest nasz animator (Bożenka W).

Świętowaliśmy jej imieniny co prawda 15 marca, ale polskim zwyczajem zmieściliśmy się w normie ,,3 dni przed 3 dni po''.

Tradycyjnie dla uczczenia ważnych w naszej wspólnocie uroczystości był tort w wykonaniu naszej solenizantki; piękny, smaczny i baaardzo słodki. Z racji wielkiego Postu na dostawkę skromnie krakersiki, owoce i herbatka.

Bardzo mile spędziliśmy ze sobą czas, a ponieważ trwają rekolekcje w życiu i swoich spotkań nie mamy, więc to była okazja do pobycia ze sobą. Wiele mieliśmy sobie do powiedzenia co się działo w naszym życiu w ostatnim czasie, także trwające rekolekcje dają nam wiele przeżyć, doświadczeń, a więc (naszemu  jeszcze ,,młodemu Kefasowi'') było czym się dzielić.

Jeszcze raz życzymy naszej Bożence ,,Miłości i łaski Bożej na każdy dzień''.

 Wspólnota ,,KEFAS'' wraz z asystentem o. Henrykiem SJ, 15 marca 2017